INDYWIDUALNY PROCES ROZWOJOWY [IPR] PROJEKT STUDENT

Studentko / Studencie.

Zaczyna się kolejny rok akademicki. To nowe wyzwania, nowe zadnia, nowe cele. Nauka to potęga, która może okazać się kluczem do sukcesu w życiu. Start In Smart chce Was wesprzeć w codziennych działaniach – nauce, pracy, realizacji planów i celów. Chcemy abyście działali optymalnie i efektywnie. Chcemy żebyście umieli w pełni korzystać ze swoich umiejętności. Chcemy żebyście zdobywali nowe kompetencje potrzebne przyszłym życiu zawodowym. Chcemy żebyście już dziś wykorzystywali cały czas na wszystko, co daje wam poczucie realizacji. Chcemy abyście mieli pożądane nawyki, które wam pomagają z codzienności.

Jak żyć efektywnie? Jak realizować plany? Jak korzystać z własnej motywacji? To i wiele nowego możesz wynieść z Indywidualnego Procesu Rozwojowego [IPR]

Co to jest Indywidualny Proces Rozwojowy?

Indywidualny Proces Rozwojowy to program, który jest opracowany na potrzeby personalnego zbudowania i wzmocnienia umiejętności związanych z życiem osobistym i zawodowym.

Jaki jest cel nadrzędny IPR?

Nadrzędnym celem Indywidualnego Procesu Rozwojowego jest pomoc w dokonywaniu zmian w życiu naszych Klientów. To także wsparcie przy realizacji celów, a także zwiększenie kompetencji w wielu obszarach umiejętności. Podczas IPR dokonujemy zmian nawyków negatywnych, zamieniając je na nowe – nawyki pożądane. Co za tym idzie, dokonywane są spektakularne zmiany u naszych Klientów.

Do kogo jest skierowany IPR?

Indywidualny Proces Rozwojowy skierowany jest do każdej osoby, która chce dokonać zmiany w swoim życiu. Zmiana może odnosić się do życia osobistego, zawodowego, czy poprawienia umiejętności związanych z efektywnością działania. Tak więc IPR może być prowadzony u ucznia, studenta, kandydata na pracownika, pracownika, menadżera, sportowca i każdego, kto chce doskonalić się w obszarze związanym ze swoim rozwojem.

Czy zmiana jest jedynym powodem rozpoczęcia IPR?

Nie. W trakcie Indywidualnego Procesu Rozwojowego realizujemy szeroką pomoc we wzmacnianiu umiejętności zarządzania kompetencjami, czasem, wiedzą. Ten obszar szczególnie polecamy osobom pracującym, które stawiają sobie za cel rozwój zawodowy. Pomagamy im efektywnie rozwijać swoją karierę.

Jak wygląda IPR w praktyce?

Indywidualny Proces Rozwojowy oparty jest na procesie coachingowym. Odbywa się poprzez spotkania – sesje coachingowe – stanowiące niezwykle ważny element IPR. Spotkania odbywają się co 2-3 tygodnie. W czasie 60-90 minut [pojedyncza sesja] budujemy kolejne etapy rozwoju. Ilość sesji, czyli długość IPR jest uzależniona od zadań, zmian, celów, czy osiągnięcia wyznaczonych etapów rozwoju. Zwykle proces trwa od 6-12 spotkań.

Co osiągnę dzięki IPR?

Jak zaznaczyliśmy, Indywidualny Proces Rozwojowy oparty jest na sesjach coachingowych. Jednak wykraczamy poza te ramy i oprócz rozmów coachingowych, mających na celu efektywne realizowanie celów przez naszych Klientów - wspieramy Ich wykorzystując mentoring, konsulting i silną motywacyjne. Dzięki złożonemu procesowi Klient oprócz realizowania postawionych sobie zadań, zdobywa i uczy się wykorzystywać nowe kompetencje.

Czy IPR to też szkolenia?

Tak. Indywidualny Proces Rozwojowy to także unikalne indywidualne szkolenia z wielu obszarów kompetencji. Najczęściej sięgamy po komunikację, negocjacje, autoprezentację i zwiększanie własnej wartości.

Czy podczas IPR mogę korzystać z wsparcia swojego Coacha poza sesjami?

Tak. W czasie całego Indywidualnego Procesu Rozwojowego można liczyć na wsparcie i konsultacje poprzez telefon, email, czy videorozmowę. Wszystko po to, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać czas zmian i rozwoju.

Co zrobić, aby umówić się na pierwszą sesję?

Aby umówić się na pierwszą sesję Indywidualnego Procesu Rozwojowego wystarczy, zadzwonić +48 535 750 506 lub napisać maila – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Po wyznaczeniu terminu spotkania STARTowego możemy cieszyć się wykonaniem pierwszego kroku w kierunku zmian w życiu.

Czego mogę spodziewać się na spotkaniu STARTowym?

Spotkanie STARTowe to spotkanie organizacyjne omawiające zasady IPR. To także pierwsza rozmowa związana z określeniem celu i drogi jaką będziemy podążać. Pierwsze spotkanie to już ogromne doświadczenie, ponieważ już na nim rozpoczyna się proces zmian.

Czy IPR jest drogą inwestycją?

Indywidualny Proces Rozwojowy to ogromna inwestycja w siebie, która ma procentować w przyszłości. Ma na celu zdobycie odpowiednich umiejętności i kompetencji związanych z realizacją celów rozwojowych. Spotkanie STARTowe jest spotkaniem pozbawionym opłat. Koszty kolejnych spotkań jest uzgadniana w trakcie w/w spotkania.

Zapraszamy do zadawania pytań!

Zachęcamy do realizacji marzeń!

Paweł Jaremek